0

ДОБІРКА ІСТОРИЧНИХ РОМАНІВ

Артикул 00010
В наявності
1 000 грн
%
Ввійти для відображення накопичувальної знижки
Замовити швидко

"Яр" Іван Білик

Після смерті Білика легендарний Анатолій Дімаров згадував, що коли у 1958 році Іван показав видавцю свій "Яр", в якому були згадки про Голодомор, каторги, тортури, успіхи і помилки повстанської армії, партизанські стратегії, то він порадив не тільки не друкувати його, а взагалі сховати. Видання такого роману совєтська цензура ніколи б не дозволила, а сам автор мав всі шанси бути заарештованим. Білик дослухався порад видавця і сховав свій "Яр" на довгі 50 років. Таким чином роман зберіг той масштаб, ту гостроту і трагедійність, яких позбавила жорстка тогочасна цензура того ж Дімарова у його епопеї "І будуть люди", з якої вирізала біля 400 сторінок.
"Яр" — це одночасно перший написаний (1958) і останній виданий (2008) роман Івана Білика, який вперше побачив світ за 4 роки перед смертю автора. Наклад усього в 5000 примірників розійшовся миттєво. У видавництві "Український пріоритет" вийшло третє видання цього роману, який сам Білик любив більше за інші свої твори.
ℹ️Кількість сторінок: 848
ℹ️Ціна: 280 грн

📜 "Меч Арея" Іван Білик

Легендарна книга Івана Білика — один з перших українських бестселерів, який з'явився 1972 року! Цей історичний роман руйнував совєтську концепцію "єдності трьох братніх народів" і стверджував, що Київ виник у V сторіччі, а не в ІХ. Книгу одразу ж заборонили, її вилучали з бібліотек і нищили. Самого ж Білика за неї цькували гебісти та ЦК: вимагали публічно відректися від описаних у книзі поглядів.
За весь час "Меч Арея" перевидавався в Україні, США, Канаді та Великій Британії 17 разів!
ℹ️Кількість сторінок: 440
ℹ️Ціна: 220 грн

📜 Трилогія "Скіфи" Іван Білик

⚔️Книга перша: "Дикі білі коні".
"Якщо ти не полетиш, як птах, з нашої землі, не зариєшся в землю, як миша, не зникнеш в болоті, як жаба, то сам лежатимеш в землі від наших стріл"

Перша книга трилогії присвячена чи не найгучнішій події нашої ще долітописної історії — вторгненню 513 р. до н.е. в землі Північного Причорномор'я та Приазов'я 700-тисячної різноплемінної армії перського правителя Дарія.
"Цар царів, володар всіх людей" дуже бажав приєднати землі сколотських племен, яких греки з персами звали скіфами, до своєї імперії. Але ті, спільно зі своїми союзниками гелонами, савроматами й будинами зуміли впоратись з незліченним військом персів. Використовуючи свою мобільність (їхня рать була кінна, а перська — переважно піша) і знання території, скіфи заманюють ворога спочатку на пустельний Схід, а потім на безлюдну Північ, викликаючи в його стані голод і людожерство. Потім виснаженого ворога знову розвертають на Південь (звідки він і прийшов). Весь цей час невеликі комонні загони скіфів нищать частини Дарія. Вражений "цар царів" лишає своє військо й ганебно втікає з елітними його частинами, переслідуваний скіфами-сколотами.

⚔️Книга друга: "Не дратуйте грифонів".
"Рідна земля не прийняла його назад. Бо одних кумирів він зрікся, інші ж, чужі, не прийняли його. Може, колись, через багато літ чи сотень років його душа втілиться в дикого ворона".

Головним героєм другої книги Іван Білик зробив Геродота, який 450 року до н.е. саме прибув до Ольвії — грецького полісу в Північному Причорномор'ї, мандруючи слідами скіфського походу Дарія І й збираючи свідчення про нього. Цей прийом знадобився письменнику, щоб показати події тих далеких віків очима "батька історії", адже про них не існує жодних інших писемних джерел, окрім геродотової Історії, книга ІV. Цим автор досягнув довіри до своєї оповіді, а ще продемонстрував власне глибоке знання першоджерела.
Білик поклав в основу своєї оповіді історію, записану Геродотом "от Тимни, довіреного Аріапейфа", розповіді про загибель двох скіфських царів Анахарсиса і Скіла, сина Аріапейфеса. Обидва вони загинули за зраду рідних кумирів скіфської релігії й відданість грецьким звичаям.
Повернувшись з Ольвії в Афіни Геродот передає рукопис своєї книги про Скіфію правителю міста-держави Періклу, який, прочитавши твір, каже історику слова, які демонструють, як пишеться історія: "Оті многі словеса твої, де ти пишеш про скіфських кумирів і скіфські закони, я викинув. Найліпші закони й найдужчі та найсправедливіші кумири в греків, і саме се ти мусиш читати нашим афінянам. Вони не люблять, коли в котрогось іншого народу виявляється щось ліпше. Ти казав мені там, — Перікл махнув рукою на священний пагір Акрополя, — що закони скіфські не дозволяють оддаватися в полон і жити в рабстві. Я пам'ятаю се, й сі таки слова я читав і в твоїй четвертій частині. Ти се відаєш — і відай собі на здоров'я. Еллінам же торочити про таке не треба. Й там, де ти пишеш, що скіфи — найрозумніший народ світу, я дописав тобі: "…звичайно, після еллінів". І ще одне дописав: "найрозумніші в раті й найспритніші в сутичках". Бо найрозумніші взагалі — то елліни, й ти мусиш їм торочити про се. Всі ж інші народи — варвари й достойні бути лише робами в домі елліна!"
Геродот хотів був заперечити, що в скіфів елліни навчилися й пшеницю сіяти, й багатьох кумирів запозичили собі скіфських, але не стачило ні духу, ні бажання…

⚔️Частина третя: "Цар і раб"
"Бо вільний раб — то тільки вільний звір.
І тільки звіром раб довіку буде"

В заключній частині Іван Білик описує дійсну подію — повстання скіфів у Боспорській державі в 112-110 рр. до н.е. Його очолив Савмак — найпевніше скіфський таль (відданий в заручники правителю іншої держави нащадок правлячої династії). Писали, що він був вісімдесятим сином свого батька (від купи різних жінок). Савмак був рабом царської крові. Йому вдалося захопити владу, звільнивши всіх рабів, які згодилися вступити в його військо. Та "держава сонця", де всі могли стати вільними — це утопія. Отже й проіснувала вона всього біля року, адже була страшенною загрозою для сусідніх держав, які трималися на використанні рабів.
До того ж, звільнені Савмаком раби зрадили його, щойно їм запропонували свободу від легітимного царя Мітрідада. Зрадив Савмака навіть володар скіфів, його рідний брат Туринський князь Борис, адже Мітрідад — цар із роду царів, а Савмак — раб із царського роду. Після такого вчинку володаря скіфів стає зрозумілим, що це — початок кінця скіфської цивілізації, яка була заснована на родових цінностях, на вірності й відданості, а тепер зробила вибір між цінностями й ціною на користь останньої.
Це розкішна література з глибоким філософським змістом.


🔰 "Олег — імператор русів"

Як саме Олег виконував заповіт Рюрика — розповідає третя книга. Підступно убивши обох київських князів, він зумів за 33 роки свого княжіння (власне — регентства) об'єднати місцевих полян, русів, древлян і сіверців зі своїми русами й варягами в боротьбі зі Степом. Олег обклав даниною й вятичів, і радимичів, і північних словен. Зміцнюючи державу, Олег використав гроші Торгового союзу, зацікавленого в новому торговому шляху із варяг у греки, та змінив форму правління. Зрештою зумів започаткувати у Києві династичне правління, передавши владу першому Рюриковичу — Ігорю. Імперія, не менша за імперію франків, з центром у Києві таки постала!

 

Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
  • Доставка замовлень здійснюється "Новою поштою", "Укрпоштою" та "JustIn".
  • При замовленні на суму від 1000 гривень доставка за наш кошт. Це не стосується замовлень з-за кордону.
  • Відправка замовлення зазвичай здійснюється в той же день, або на наступний.
  • Післяплата при отриманні є.
  • Реквізити ми надсилаємо електронною поштою або особистим повідомленням в Facebook.
  • Після оплати обов’язково повідомте нам дату і час платежу або надішліть фото квитанції. Це потрібно, бо деякі платежі приходять без імені відправника.

Ми несемо відповідальність за якість своєї продукції. Якщо Ви виявили брак, помилку або невідповідність якості, яку ми проґавили — просимо повідомити про цей випадок. Ми вирішимо ситуацію на Вашу користь.

Вгору