0

ДОБІРКА ЛЕСЯ КАЧКОВСЬКОГО

Артикул 0003
В наявності
850 грн
%
Ввійти для відображення накопичувальної знижки
Замовити швидко

⚔️ Добірка з чотирьох історичних романів Леся Качковського про Аскольда, Рюрика, Олега та Олексу Довбуша, а також історично-публіцистичного есея про Аскольда та Діра, яку можна придбати коштами за вакцинацію (єПідтримка).

🔰 "Вибір князя Аскольда"

Героєм першого роману є володар грізної київської держави князь Аскольд, який разом з братом Діром двічі ходив на Царгород і збирав з Візантії данину. Але в болгарському поході удача відвернулася від нього — Аскольд втратив сина й мусив хреститися від Риму. Це призвело князя до втрати влади в Києві. Проте з його державою рахувалися всі європейські правителі!

🔰 Рюрик із роду Ск'єльдунгів"

А в цей самий час в болотах над Волховом в постійних битвах з місцевими купцями княжить нащадок данських конунгів і ободритського князя Гостомисла — Рюрик. Він страшенно заздрить далеким київським князям, які двічі ходили на Міклагард (Царгород) — мрію кожного варяга. Жодних зв'язків з Києвом не існує. Проте смертельно поранений в черговій купецькій которі (бунті), він встигає заповісти своєму швагрові — норманському ярлу Хельгу (Олегу) — посадити свого малого сина Інґвара (Ігоря) на Київський стіл, саме там розбудувати імперію за зразком імперії франків.

🔰 "Олег — імператор русів"

Як саме Олег виконував заповіт Рюрика — розповідає третя книга. Підступно убивши обох київських князів, він зумів за 33 роки свого княжіння (власне — регентства) об'єднати місцевих полян, русів, древлян і сіверців зі своїми русами й варягами в боротьбі зі Степом. Олег обклав даниною й вятичів, і радимичів, і північних словен. Зміцнюючи державу, Олег використав гроші Торгового союзу, зацікавленого в новому торговому шляху із варяг у греки, та змінив форму правління. Зрештою зумів започаткувати у Києві династичне правління, передавши владу першому Рюриковичу — Ігорю. Імперія, не менша за імперію франків, з центром у Києві таки постала!

ℹ️Події в цих трьох романах охоплюють період від 860-х років до 915-го.

🔰"Пісня про Довбуша" Лесь Качковський

Це, поза сумнівом, найглибша річ із усього написаного про легендарного ватажка опришків! Автор, чи не першим з усіх дослідників життя народного героя Карпат, подивився на нього не з точки зору класової теорії, а як на втілення народної мрії про Волю, про Захисника, про Месника. Адже на час життя Олекси Довбуша значно менше гуцулів закінчили школу, аніж пройшли опришківську науку. І до, і після Довбуша було багато опришківських ватагів, але народна пам'ять зберегла ім'я саме Олекси.
Чому?
З усіх своїх колег-ватажків він єдиний, хто прагнув підняти на боротьбу з панами всі Карпати, як колись це зробив на Вкраїні Богдан Хмельницький. Він єдиний із опришківських ватагів і, певно, й з усіх опришків, хто помсту гнобителям поставив вище Вигоди й тим самим не уподібнився звичайнісінькому рекетирові, як його захланні колеги: "Вчіться, люди, свою кривду памнєтати! Нічого не даруйте панові! Бо поки ви не забуваєте свою кривду, доти ви й люди, а не худоба непамнєтлива!".

Автор назвав свій історичний роман "Пісня про Довбуша" з тієї причини, що саме пісня "Ой попід сад зелененький" стала найпоширенішим джерелом інформації про легендарного опришка. А пісня та, як і будь який народний витвір, містить і метафору, і гіперболу, і часто-густо не відповідає дійсності. Але тим, хто її створив і за чарчиною по шинках натхненно виспівував, було вигідніше перекласти власну нікчемність і зраду на тендітні плечі єдиної живої душі, яка не зрадила Довбуша.
Та народ, який ходив до Олекси як до останньої надії на справедливість, так і не зміг зрозуміти, що єдиний скарб, який заповідав йому Довбуш, то не злоті й крейцери, а гуцульська воля.
Минули віки. І ще не мало їх сплине, доки, нарешті, зрозуміємо ми таємницю Довбуша: немає більшого скарбу, ніж воля, і більшого щастя, ніж бути Людиною.

🔰"Загадка князя Аскольда" Лесь Качковський

З Аскольда і Діра починає нашу літописну історію Нестор. З ними ж пов'язано чи не найбільше історичних загадок:
▶️ Чому вони правили вдвох?
▶️ Чому вони прийшли на зустріч з Олегом без зброї?
▶️ Чому вони поховані в різних місцях?
▶️ Ким вони були за походженням: спадкоємцями Кия чи варягами?
▶️ Коли і від кого — Риму чи Візантії — хрестився Аскольд?
▶️ Чому московська церква не визнає хрещення Аскольдом Русі, яке відбулося майже на 120 років раніше хрещення Володимира?
▶️ Чому рівноапостольним визнано Володимира, хоча про хрещення ним Русі нема жодних історичних записів, на відміну від Аскольдового хрещення (Вселенський патріархат вважає датою хрещення Русі саме Аскольдове)?

В своїй науковій розвідці автор дає відповіді на ці та інші питання. Книга написана в жанрі історично-публіцистичного есея. Вона буде цікава як тим, хто читав історичний роман Леся Качковського "Вибір князя Аскольда", так і тим, хто більше орієнтується на наукову літературу.

Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
  • Доставка замовлень здійснюється "Новою поштою", "Укрпоштою" та "JustIn".
  • При замовленні на суму від 1000 гривень доставка за наш кошт. Це не стосується замовлень з-за кордону.
  • Відправка замовлення зазвичай здійснюється в той же день, або на наступний.
  • Післяплата при отриманні є.
  • Реквізити ми надсилаємо електронною поштою або особистим повідомленням в Facebook.
  • Після оплати обов’язково повідомте нам дату і час платежу або надішліть фото квитанції. Це потрібно, бо деякі платежі приходять без імені відправника.

Ми несемо відповідальність за якість своєї продукції. Якщо Ви виявили брак, помилку або невідповідність якості, яку ми проґавили — просимо повідомити про цей випадок. Ми вирішимо ситуацію на Вашу користь.

Вгору