0

Озеро червоних лебедів

Артикул 33
В наявності
150 грн
Замовити швидко
Характеристики
Автор Єлизавета Мельниченко
Колекція Історичний роман
Обкладинка Тверда
Кількість сторінок 248
Рік 2021

Новий історичний роман Єлизавети Мельниченко про останні роки правління Сталіна й дикунську жабомишодраківку, що точилася в цей час.
В основу книги покладено низку історичних фактів, в тому числі маловідомих, що викладені у творі мовою політичної сатири.
Червоною ниткою крізь усю книгу проходить тема антисемітизму Сталіна й параноїдального повсюдного пошуку ним американських шпигунів та українських повстанців.

До цієї книжки я вважала, що не люблю історичні романи. Світ моїх вподобань був чорно-білим: або історія без вигадок, або вигаданий роман. Але коли ти зупиняєш погляд на обкладинці з балеринами в білих пачках і пуантах та, чомусь, у зелених ватниках і вушанках з червоними зірками, - розумієш, що історичний роман буде не типовим. І хочеться дізнатися, що ж сталося з балеринами.
Власне, балерина буде одна. Але поруч з нею опиняться композитор, поет, оперні співаки, Сталін, Берія, трішки Леніна, голос Ахматової... і багато інших.
Політична сатира - це завжди ювелірна робота: тут крім знання історії потрібен ще й гострий розум і відчуття міри. Критикувати, але не так прозоро, без моралізаторства. Показувати, виводити на світло абсурдність, недоречність тих чи інших подій, дій, але через гумор, іронію, пародію. Але й не доводячи до відвертого гротеску.
От і в своєму новому романі "Озеро червоних лебедів" Єлизавета Мельниченко мовою політичної сатири розповідає історію, яка починається у XXI столітті, та раптово переноситься, буквально-провалюється, в умовні 40-50-ті рр. століття ХХ-го. Головна героїня - балерина Большого театру Анастасія Фукс з прем'єри в нашому часі, дивним чином переноситься на понад 50 років тому, але теж прямо на сцену. Анастасія не розгубилася і вдало закінчила свою партію. Настільки вдало, що її виступ подобається і Сталіну, і Берії, а що буде далі - складно описати без спойлерів. Тому скажу лише, що тут дійсно в основі - історія. Реальні історичні постаті, як політичні, так і представники мистецького світу. Власне, їх перетин, їх вимушена в тоталітарному світі взаємозалежність, і показані в історичному романі "Озеро червоних лебедів". Як діяти, якщо сам Сталін запрошує тебе на приватний виступ, Лаврентій Берія дзвонить у двері твоєї квартири, кого обрати з двох чоловіків - поета з ХХ-го століття чи композитора з ХХI-го... і чому все ж лебеді червоні - все це читається досить легко і захопливо, адже написано з добре витриманим балансом іронії та історичної достовірності
P. S. Ні, після цієї книжки я все одно не полюбила історичні романи, але ще одну книжку цієї авторки спробую прочитати
Відповісти
Новий відгук або коментар
Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
  • Доставка замовлень здійснюється "Новою поштою", "Укрпоштою" та "JustIn".
  • При замовленні на суму від 1500 гривень доставка за наш кошт. Це не стосується замовлень з-за кордону.
  • Відправка замовлення зазвичай здійснюється в той же день, або на наступний.
  • Післяплата при отриманні є.
  • Реквізити ми надсилаємо електронною поштою або особистим повідомленням в Facebook.
  • Після оплати обов’язково повідомте нам дату і час платежу або надішліть фото квитанції. Це потрібно, бо деякі платежі приходять без імені відправника.

Ми несемо відповідальність за якість своєї продукції. Якщо Ви виявили брак, помилку або невідповідність якості, яку ми проґавили — просимо повідомити про цей випадок. Ми вирішимо ситуацію на Вашу користь.

Вгору