0

Таємна місія гетьмана

Артикул 38
В наявності
150 грн
%
Ввійти для відображення накопичувальної знижки
Замовити швидко
Характеристики
Автор Оксана Зененко
Обкладинка Тверда
Кількість сторінок 296
Рік 2021

Дуже влучно описав події 1708-1709 років одесит Олександр Болдирєв у статті "Історія — це роман, який був насправді".

"Здається, Мазепа розрахував усе, одначе, передбачити можливість зради одного з своїх полковників (полковник Іван Ніс), який показав московським військам потаємний хід до Батурина, він не міг. Столиця впала занадто швидко, і цим наперед спрогнозувала поразку всього задуму Мазепи.

Старий гетьман зрозумів це сам, коли, стоячи на згарищах Батурина, з глибоким відчаєм у голосі сказав Орлику: "Не благословив Господь!" Не все можна передбачити в житті, навіть якщо ти геніальний політик. Треба вміти ризикувати. Хто знає, може, якби Мазепа не став чекати приходу шведської армії, якби, присипляючи пильність Петра, не розіслав від себе майже всі українські полки, не дозволив російській армії зайняти територію Гетьманщини, якби він раніше підняв повстання, спираючись на союз із Швецією, яка відтягнула на Північ і в Польщу майже всі російські сили, спираючись на союз із Кримським ханством, маючи під рукою 60 000 власного війська, 15 000 запорожців, 10 000 донських козаків Булавіна, можливо, тоді і "благословив би Господь"?

 

Але нам сьогодні добре бути стратегами через 300 років після події. Тоді ж славний гетьман жив у реальному часі, в оточенні ворожих держав Московії й Польщі, вимушений до останнього приховувати свій задум навіть від найближчого оточення. Але й тоді були в Україні люди, готові боротися не за власні вольності й привілеї, не за власні маєтки, а за власну державу. Такі, як генеральний писар Пилип Орлик, як кошовий отаман Запорозької Січі Кость Гордієнко, як генеральний обозний Іван Ломиковський та його сини Володимир і Михайло.

Всі ці історичні постаті — герої гостросюжетного історичного роману Оксани Зененко "Таємна місія гетьмана", написаного на основі реальних історичних подій та історичних джерел. Їхніми смертельними ворогами виступають і біснуватий московський цар-збоченець Петро, і його поплічник-кат Меншиков, і підступна шпигунка останнього Ярослава Самойлович.

Ту битву українці програли. Та вони виграли майбутню Україну, заклавши в душі прийдешніх поколінь мрію про її Самостійність.

Для ілюстрації обкладинки використана картина Наталії Павлусенко.

Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
  • Доставка замовлень здійснюється "Новою поштою", "Укрпоштою" та "JustIn".
  • При замовленні на суму від 1500 гривень доставка за наш кошт. Це не стосується замовлень з-за кордону.
  • Відправка замовлення зазвичай здійснюється в той же день, або на наступний.
  • Післяплата при отриманні є.
  • Реквізити ми надсилаємо електронною поштою або особистим повідомленням в Facebook.
  • Після оплати обов’язково повідомте нам дату і час платежу або надішліть фото квитанції. Це потрібно, бо деякі платежі приходять без імені відправника.

Ми несемо відповідальність за якість своєї продукції. Якщо Ви виявили брак, помилку або невідповідність якості, яку ми проґавили — просимо повідомити про цей випадок. Ми вирішимо ситуацію на Вашу користь.

Вгору